Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

User avatar
V-bag
Posts: 10
Joined: 01 Nov 2019, 23:56

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by V-bag » 11 Nov 2019, 23:38

Najprej vsem hvala ze lep odziv! Tale predlog z ohranitvijo prvotne barve se mi kar dopade ampak boste povedali mnenje po teh novih fotkah, ki se nahajajo malo nižje v drugem postu. Najprej objavljam še nekaj slik avta in detajlov za arhiv potem grem pa kar po vrsti.

Še malo fotk avta in detajlov za arhiv:

Image

Image

Image

Image

"Not great, not terrible" bi reku tovariš Dyatlov
Image

Image

Strop je še lepo napet.
Image

"Kokpit" - tu se tudi vidi, kako je šel volan malce narazen na spoju...
Image

"Kokpit" #2
Image

Kontrolna plošča
Image

Črne notranjosti sem se zelo razveselil
Image

Prostor za romantiko...
Image

V prtljažniku so me čakali še original pokrovi, snemljiva vzglavnika in dvigovalka 8-)
Image

+ snemljivo ogledalo :D
Image

Na prvi pogled kar super, zdej pa k stvari v naslednjem post-u.
“Racing is life. Anything before or after is just waiting.” - Steve McQueen
User avatar
V-bag
Posts: 10
Joined: 01 Nov 2019, 23:56

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by V-bag » 12 Nov 2019, 00:47

Evo, sedaj pa k odgovorom :D
Anzee wrote: 11 Nov 2019, 08:53 A z motorjem si ze kej nagruntu kaj je? Ga je ratal obrnt?
Hja, motor se še ni premaknil. Ga vsak dan malo guncam pa ne kaže znakov popuščanja.
Takole je bilo:

Lastnik je rekel, da je avto delal brez problema, ko ga je zadnjič zapeljal v garažo leta 89. Spustil je samo vodo iz hladilnika in to je to. Haha, če človek dobro pomisli je bil avto v uporabi od 69-89, nato pa je stal od 89-danes. Torej je avto dlje časa stal, kot se je vozil :) :o
No skratka, pogledalo se je šipko z oljem in je bila lepo mastna, torej je olje še not. Po testu s svežim akumulatorjem, so sicer lučke posvetile ampak štarter ni mogu obrnt motorja. Pogledal smo svečke in so zgledale presenetljivo OK, nato smo šli pogledat stanje odmičine. Bila je čisto suha in glavnih dveh vijakov nismo mogl odtegnt zato smo v "porte" od svečk vlil nafto v upanju, da malo namasti in razžre rjo. Zaenkrat se še ne premika. Jutri probam še tvoj predlog z mešanico Nitra in ATF olja. Itak znajo bit pa še bati. Lepo bi bilo sicer, da bi se obrnu ampak itak more it motor na komplet servis. Ima še kdo kak predlog?

Image

Image

Image

Image


[/quote]
Anzee wrote: 11 Nov 2019, 08:53 Drgac pa ja, cromodore pa minimalna nizada :) men je skoda samo da ni malo novejsi, da bi imel drugo masko, bolj kvadratno z dvojnimi lucmi znotraj..
BC edition z dvojnimi lučmi je tud hud ja! Mi je pa ta maska zelo všeč, ker se mi zdi, da ga sprednji širok gril kar malo vizualno poširi, sploh če bo znižan. Kej takega se mi dopade zelo (Vem, da tasrednji ni AC modela ampak feltne so pa lepe):
Image

jur76 wrote: 11 Nov 2019, 20:51
DS71 wrote: 11 Nov 2019, 17:28 pa dobro kje najdete take najdbe ..sem samo jaz ta večja mona al kaj :lol:
Moraš spremlajt oglase na avto.net , bolha ,salamon in še kje vsak dan.
Tale je bil res kratek čas na oglasu.
Haha ja, res je. V sredo zvečer je bil na avto.net, v četrtek sva ga šla z očetom pogledat in se zment, v soboto pa sva ga šla prevzet. 8-)

DS71 wrote: 11 Nov 2019, 17:28 Ti to mehansko popedenaj , spucaj,popoliraj in vozi ter uživaj ..in ja ..verjemi da teh 90 konjev dobro brca v tem avtu
pero27 wrote: 11 Nov 2019, 15:44 Mašina se pa tudi sliši strašno zanimivo; 90 konjev v takem avtu sploh ni tako malo, boš videl. ;)
Ja, vrjamem. Pa še 960kg naj bi imel...za tekoče/dinamično kruzanje zna bit čist super! Komaj čakam 8-)



Evo, sedaj pa k barvi:
Anzee wrote: 11 Nov 2019, 08:53 Kar se barve tice, jaz bi se probu potrudit da ostane originalna, magar s poliranjem in flikanjem kaksnih delov ki so slabi (tle ti mogoce lahko dobro pomaga @Opelpower), glede na to da je od prve lastnice, pa se stal je v garazi, bi mogoce bilo resljivo? Avto ima pa najvecji car ce je v prvotni barvi..
croma_man wrote: 11 Nov 2019, 08:58 se strinjam, tale akril bo pomoje rešljiv
karoserist.si wrote: 11 Nov 2019, 09:41 Super...pomoje bi se tole tudi lahko klasificiralo kot Barn find...30 let v garaži :o
Tule se le potrudi, da barva ostane čim bolj original...takole na slikah ne zgleda slaba barva.
pero27 wrote: 11 Nov 2019, 15:44 Tele sem jst tud zijal pred nakupom prvega oldija, pa sem potem kupu e21.
Barva je bla pa glih tako rdeča, pa glih tako kredasta, pa je blo po parih urah ročnega drgnenja z gobico in polirpasto vse drgač (polirke nisem mel).
Tko da barvo boš 100% oživel.
DS71 wrote: 11 Nov 2019, 17:28 Ne to nič packat po barvi ..če hočeš kvalitetno pobarvat (kar je totalen nesmisel pri takem avtu)moraš razdret vse ..ko začneš razdirat ni nikoli konca. Pri taki zadevi rajš vidim da je nekaj lokalno popravljeno in tisto premazano z temeljno barvo na penzl kot pa da barvaš cel del
Ti to mehansko popedenaj , spucaj,popoliraj in vozi ter uživaj ..in ja ..verjemi da teh 90 konjev dobro brca v tem avtu

Evo, takšno je stanje barve. Kot približno vidite je nekje kar napokana. Ko sva ga imela z očetom še na avtovleki sva se zapeljala mimo enega ličarja v vasi in je dejal, da je to po vsej vrjetnosti posledica, ker se je čez originalno barvo šprical (lastnik je omenjal, da ga je na mestih kjer so razpoke kdaj popraskal). Nove barve naj nebi dobro prenašale stare barve (če me spomin ne vara je govoril o nekem efektu plavanja stare barve pod novo...) in naj bi zato napokalo. On je tudi svetoval popolno odstranitev obstoječe barve do kita, če bi hotel dobro pobarvat.
Na to se žal ne spoznam, bi mi pa bilo v interesu obdržat prvo barvo.
Kaj vi pravite, je to rešljivo? Podobne razpoke se kažejo tudi na voznikovih vratih (bolj podolgovata je) in pa rahlo odstopanje/luščenje okoli luči. Po kotičkih pri kakšnih krom obrobah pa se tudi kažejo znaki površinske rje. Lahko še več poslikam.

Image

Image

Image

Image

Že vnaprej hvala za pomoč!
“Racing is life. Anything before or after is just waiting.” - Steve McQueen
antasi
Posts: 167
Joined: 10 Nov 2012, 21:11
Avtomobil: fiat 500

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by antasi » 12 Nov 2019, 13:51

Čestitam za redko najdbo.
Predlagam, da prvo poštudiraš, za kaj ga boš uporabljal.
Če bo samo občasno za kam zapeljat, potem ne komplicirat, če pa ga misliš vozit veliko, bohnedaj po dežju in take, potem bo rabil ornk obnovo.
Tale avto je stal dolgo in ko ga boš začel vozit, se bodo začeli pojavljat felerji na pločevini in kromu.
Zato ali v ornk obnovo, kar je žal drago in dolgotrajno ali pa vsaj dobra zaščita podvozja, krown-poglej internet in zaščita barve in kroma. Ker tak ko je eden zg.napisal, če ga boš začel celega razdirat, se boš vozil z njim l.2023..
Upam, da te nisem prestrašil, ker je fantastičen projekt.
Se pa 100% vidimo na sejmih v italiji.
Spomladi sta Reggio emilia, pa Milano najbolj obiskana.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by pero27 » 12 Nov 2019, 15:28

V-bag wrote: 12 Nov 2019, 00:47
No skratka, pogledalo se je šipko z oljem in je bila lepo mastna, torej je olje še not. Po testu s svežim akumulatorjem, so sicer lučke posvetile ampak štarter ni mogu obrnt motorja. Pogledal smo svečke in so zgledale presenetljivo OK, nato smo šli pogledat stanje odmičine. Bila je čisto suha in glavnih dveh vijakov nismo mogl odtegnt zato smo v "porte" od svečk vlil nafto v upanju, da malo namasti in razžre rjo. Zaenkrat se še ne premika. Jutri probam še tvoj predlog z mešanico Nitra in ATF olja. Itak znajo bit pa še bati. Lepo bi bilo sicer, da bi se obrnu ampak itak more it motor na komplet servis. Ima še kdo kak predlog?
Zdej je sicer že malo pozno, ker si cilindre že z nafto namazal in citronka ne bo zraven prišla, ampak jaz sem v zadnjem času losal dva orng zapikana šestaka na način da sem v cilindre natočil citronko do vrha in pustil stat 2-3 dni. Potem pa malo gor pa dol z breaker barom in se je v parih minutah motor vrtel brez posebnega upora - pa je bla rja na cilindrih prej kr huda - na enem tud par mm luskic rje, ker je voda stala v cilindru kakšno leto.

V vsakem primeru bi moral glavo vzet dol, da spucaš kar bodo obročki postrgali z sten cilindrov, tako da jaz priporočam da daš glavo dol, spucaš ven nafto, obrišeš cilindre z nitrotom ali nečem, da nebodo mastni in naliješ citronko not za par dni. Bodo definitivno spustili bati ;)

Evo mal za motivacijo (pri tvojem zihr ni tako hudo, če je stal v garaži):

Before:
Image

Citronkanje:
Image

After:
Image
:wave:

Drži 110-120 kompresije, kar za M30 mašino spploh ni slabo. Verjetno bi kuril nekaj olja, da se to odpravi bi blo treba pohonat in pol številke večje obročke montirat.
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by jur76 » 12 Nov 2019, 20:35

Kokakola vse ražre. 8-) 8-) 8-)
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by kmetek » 12 Nov 2019, 21:04

O Vrečkov poba, dobr si tole najdu :thumbup: To bo še pestro na srečanjih :lol:
Ruzo
Posts: 174
Joined: 11 May 2014, 20:37
Avtomobil: Corrado, HF Integrale

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by Ruzo » 12 Nov 2019, 23:43

Zanimiv avto z zanimivim motorjem. :thumbup: Ogromno infota glede Lampredijevih motorjev imaš na Guy Croft forumu.

Če se misli it v generalno motorja ga je po mojem brezveze probavat zavrtet pred tem. :)
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by jur76 » 13 Nov 2019, 21:41

Tistega gospoda, ki šraufa pa od nekod poznam, pa ne vem od kod. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kontejner
Posts: 328
Joined: 12 Sep 2012, 00:26
Avtomobil: W123 230TE , W115 220D, Zastava 750
Location: Maribor

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by kontejner » 13 Nov 2019, 23:06

kmetek wrote: 12 Nov 2019, 21:04 O Vrečkov poba, dobr si tole najdu :thumbup: To bo še pestro na srečanjih :lol:
x2 :lol:
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: Fiat 124 Sport Coupe AC 1969

Post by The Boris » 13 Nov 2019, 23:24

Superski avto :)
Motor bo že popustil :thumbup:
Barvo pa pust, mal spoliraš, furaš dve, tri leti, pol pa boš videl, kak naprej ;) Men je Anžetova Manta B, najača. Tak pristn avto, tvoj pa pa ma tak kot je isti potencial :)
Pa varno vožnjo ;)
May the Force be with you.
Post Reply