'Pre-panamera' Porsche

Post Reply
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

'Pre-panamera' Porsche

Post by karoserist.si » 29 Oct 2019, 16:31

Štalca se je povečala za še enega (no, v bistvu dva - ampak detajli sledijo kdaj drugič) oldi žrebca s Stuttgarta.
Spomladi sem si privoščil novo plehovje, tokrat supercar iz 80-ih z V8 konjenico...eni radi rečejo da je to Pre-panamera.

Porsche 928 S (neuradno S3) 1985 5.0L, 32 ventilov je bil delan za USA trg, no bolj specifično za Kalifornijo (katalizator) in je na ta račun prikrajšan za par konjičev, tako da ima po specifikaciji 'samo' 288 KM. Koliko od tega jih je še živih ne vem, je pa dejstvo da motor še vedno zelo lepo teče in tudi precej veliko da od sebe.

Kar se tiče opreme lahko rečem, da je skoraj da full option, torej močno opremljen od celotne notranjosti v usnju, sound sistema, pa priljubljeni sunroof tudi ne manjka. Klima je, centralno tudi, alarm da, polno elektrike (šipe, sedeži,...) uglavnem ni da ni.

Splošno stanje avta je sicer ok, je pa Kalifornija pustila svoj pečat na parih delih notranjosti, ki se jih bo s časom poštimalo v solidno stanje. Tudi barva zunaj ima nekaj Kalifornijske patine, za katero pa še nisem čisto prepričan, da jo bom popravljal, ker mi je zaenkrat zelo všeč.

Plani so, da se avto poštima do te mere, da se odpravi glavne pomanjklivosti in da bo mehansko tip top.
Patine pa se zaenkrat ne bom dotikal, naj ostane tako kot je, morda bom kdaj drugačnega mnenja in se bo takrat poštimalo tudi to...

Naj še slike povedo več...

Na dan ko je prišel domov...
Image

Sharky look...
Image

Interior...
Image

Image

Image

Image

Potrditev s strani 'vodje delavnice' :D
Image

Avto opran in registriran...
Image

Image

Testna vožnja...
Image

Image

Image

Image

In še v paru...
Image
Last edited by karoserist.si on 06 Nov 2019, 12:35, edited 2 times in total.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 'Pre-panamera' Porsche

Post by L4UK0 » 29 Oct 2019, 23:01

Kot sovoznik, ki je prestal testno vožnjo, potrjujem 288 konjičev! :D
Image
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: 'Pre-panamera' Porsche

Post by The Boris » 05 Nov 2019, 23:44

Huda Panamera :D
Men so ti modeli čist preveč čudno všeč, ko bo kaka prilika bo ziher tud v moji garaži. Kakih fotk več se ne bi brano :)
Kir je zdej tvoj dejli drajver? :D
May the Force be with you.
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 'Pre-panamera' Porsche

Post by karoserist.si » 06 Nov 2019, 12:27

The Boris wrote: 05 Nov 2019, 23:44 Huda Panamera :D
Men so ti modeli čist preveč čudno všeč, ko bo kaka prilika bo ziher tud v moji garaži. Kakih fotk več se ne bi brano :)
Kir je zdej tvoj dejli drajver? :D
Ne, noben ni dejli, ker sem šofer svojima otrokoma ;) pa je pol to mal nepraktično pri vseh teh ogromnih otroških avtosedežih in vsej dnevni krami, ki jo razvažam.

Imam pa vedno dobro dilemo, ko se odločam s katerim bi šel mal kruzat ;)

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: 'Pre-panamera' Porsche

Post by eugene » 07 Nov 2019, 21:29

Jaz bi tako brez problema prevažal otroke v kej takem. Bi se vse mamice zgražale, ko bi žgomadiral izpred šole. In otroci navijali. Se spomnem kako je blo z golfom, ko je bil še v uporabi. In kaj ni lih v temu fora oblike zadnje klopi, da ne rabiš avtosedeža? :lol:
Let's go Brandon!
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 'Pre-panamera' Porsche

Post by L4UK0 » 08 Nov 2019, 11:12

eugene wrote: 07 Nov 2019, 21:29 Bi se vse mamice zgražale, ko bi žgomadiral izpred šole. In otroci navijali.
TO! :lol: :lol: :lol:
Image
Post Reply