VW Transporter T3->Branko<

User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by favodriver » 04 Mar 2019, 18:45

Senzorja sta dva, katera sta prestavljena iz starega motorja, na vsakega pride po en kabel. Priklopleno je pravilno, isto kot je bilo prej z starim motorjem(pred demontažo se je vse označnlo)..malo sem meril..probal tudi kar direkt maso, a kazalec se ne premakne niti za malo. Je mogoče števec crlnil? Lučka za vodo ob kontaktu otripa in se nato vgasne.
So pa tele senzorji čisto klasični ja.

Sem probal dati direkt +kabel za par sekund na grelne svećke ko je malo ohlajen in takoj vžge.

Pri pokrovu ventilov še malo canka ven olje, bom probal še z drugim novim tesnilom, saj se mi zdi tole(čeprav je novo) dokaj trdo..in nato še malo dihtmase in upam da bo potem držalo.
Kolikor se vidi tako na oko ni videt da bi bilo zvito ali pa kaj.

Karter se je na 1.9D motor prestavil iz starega, se pravi orginal od T3, prav tako je zamenjana tudi oljna črpalka orginal od T3.
Ko je motor mrzli ni niti malo hlapov..ko je pa motor vroč pa se opazijo klapi..ko odpreš čep na pokrovu ventilov se malo skadi ven...nato ko je odprto pa se malo kadi.
malinuc
Posts: 185
Joined: 07 Nov 2015, 10:17
Avtomobil: mb 190e 2.6

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by malinuc » 04 Mar 2019, 22:43

pol bi skoraj lahko nekaj bilo okrog senzorja za vodo, če ne vžiga. če daš kabelj konektor iz tipala temperature na cevi dol, rele grelnih svečk do konca greje. lahko bi bilo tudi kaj s števcem... kaj pa kakšni novi tipali? po navadi niso ravno dragi.

gumijastega tesnila jaz osebno nebi mazal s tesnilno maso, sploh če je novo, razen na ostrih robovih (pri polmescih), včasih je to še slabše saj tesnilna masa potegne tesnilo s površine (zapelje se) potem pa še raje teče.
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by Octopus » 10 Mar 2019, 21:32

favodriver wrote:Tukaj pa je še podrobno napisano o TDi sklopki na T3 menjalnik.
http://vwcampers.si/forum/viewtopic.php?f=19&t=4107
To je kombinacija TDi vztrajnika, WBX lamele (in ne TDi) in "domače" prilagajanje. Tudi vztrajnik, ja, deluje pobrušen, a prej ali slej odtrga vpetje osi, saj je odbrušenega pol materiala stran.

Za to kar si ti opisoval, skratka kompletna TDi predelava- vztrajnik, lamela, košara, potisni ležaj- je potrebno kot sem ti povedal- menjava vhodne gredi v menjalniku.
Vem, ker imam na svojem syncrotu tako narejeno.
User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3 1.9D ->Branko<

Post by favodriver » 06 Jul 2019, 12:58

Pozdravljeni! Po dolgem casu malo update.
Na kombiju se je na veliko delalo.
Pred časom je bil vgrajen 1.9D motor, ko sem že pisal. Sedaj je porihtan, lepo vžiga in lepo teče, olje več ne pušča, pelje se fenomenalno!
Ma motorju je zamenjano: zobati jermen, klinasti jermeni, termostat, gumjaste cevi katere so bile dotrajane, vsi filtri, vodna in oljna črpalka, senzorji pritiska olja, sklopka komplet, hladilnik vode, cevke za nafto, olje v motorju, olje v menjalniku, komplet nov direktni izpušni sistem(prazen direktni lonec) fi60, izpušni kolektor od golf3 1.9D, kateri je debelejši, za bolši pretok plinov, obnovljen altenator, nov zaganjač, porihtana bosch pumpa, in verjetno bi se še kaj našlo.
Na podvozju pa je bilo zamenjano popolnoma vse kaj se menjat da. Končniki, zgornje in spodnje "kugle", popolnoma vse puše spredaj in zadaj, gumice stabilizatorja, vsi 4novi amortizerji, komplet nove zavore spredaj in zadaj, nove žice ročne zavore, novo zavorno olje, nove zavorne cevi(gumjaste in železne "lajtunge"), menjani semeringi na menjalniku na oseh, na polosovinah menjane vse 4 manšete in pa narejena optika. Skratka vse kar se je dalo menjat je menjano in nameščeno novo. Zamenjano tudi stikalo za zavorne luči, stikalo za luči, nameščen nov ventilator za ventilacijo kabine, sprednji sovoznikov sedež se lahko obrne tudi obrne okoli za 180°...
Na karoseriji so spredaj nameščeni obe novi maski(zgornja in spodnja), spredaj novi smerniki (sivi potemnjeni), na odbijačih vsi 4.je novi plastični krajniki, v prihodnosti pa sledi še popravilo karoserije, saj je tu in tam nekaj rje, podvozje drugače zdravo, praktično brez rje saj je pred leti bilo zaščiteno.
Pa verjetno bi se še kaj našlo kar je bilo porihtano, pa se trenutno ne spomnim več...
Kombi se sedaj pelje v nulo, nikjer nobenih zračnosti. Par dni nazaj na novo opravljen tehnični pregled brez problema. Gospod na tehničnem je bil celi navdušen da je tako porihtan, je rekel da se pelje lepše kot kakšen novi avto, skratka brez pripomb.
Pohištvo iz kombija se je trenutno odmontiralo ter vgradilo sedeže za tehnični pregled, saj ni homologiran kot avtodom.
Sedaj treba spravit vse nazaj noter in samo še na dopust, proti morju! :D
Je pa trenutno tudi v izdelavi še strešni nosilec, da bo se lahko na streho namontiral strešni kovček in pa za montažo tipske cerade 3x3m za senco, ki bo služila kot tenda.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by favodriver » 13 Jul 2019, 14:04

Na VW-ju se še kr na pouno dela zdaj še pred dopustom.
Notranjost je na novo porihtana, obnovljeno pohištvo, po tleh položen laminat, zadaj vgrajeni zvočniki.
Razlika je kar očitna, slika prej/potem
Image
Image
Image
Naredil sem si pa tudi strešne nosilce, tako da se lahko namontira na streho kufer, in pa še dodatne manjše nosilčke za pritrditev cerade, katera bo služila kot tenda. Za prvo silo bo več kot odlično! :D
Image
Image
Image
Image
Sedaj pa res samo še na dopust!
Image
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by kmetek » 17 Jul 2019, 19:34

Sem te prehitel na gorenjski AC kakšne 2 tedna nazaj se mi zdi, kul zgleda :thumbup:
User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by favodriver » 22 Jul 2019, 20:15

Na kombiju spet nekaj novega :D
Vse tapete na vratih so spremenjene v drugo barvo, katera po mojem okusu dosti bol ustreza in pa dodan je še predalček za odlaganje stvari kateri je tudi top kombinacija :D
prej/potem
Image
Image

In pa gumice na pedalkah so se zamenjale. Na pedalki za sklopko je od prejsnih lastnikov bila zavarjena večja ploščica ,sicer nevem zakaj, jaz sem sedaj to vse odstrano in pa namestil nove orginalne gumice, tako kot treba in zadeva dosti bolse zgleda :D
Nove gumice ob stari
Image
In pa še prej/potem
Image
Image
In pa še ena slika iz današnjega manjšega preddopustniškega izleta :D
Image
User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by favodriver » 26 Jul 2019, 22:00

V prejšnjih dneh se je delalo še na zračenjem med kampiranjem in spanjem v kombiju.
Izdelal sem zračnik za sprednja leva in desna vrata
Image
Image
In pa izdelal sem tak kos železa, kateri pride zataknjen v ključavnico od prtljažnih vrat, katera nato drži malo odprta.
Image
Image
Ker pa so v novih sprednjih smernikih zraven žarnice ki utripa za smer še dodatno vgrajene ene majhne lučke ki služijo lahko kot pozicija sem se danes odločo da jih priklopim in vidim kako zadeva izgleda.
ImageImage
V živo svetijo dosti manj kot pa tukaj na sliki, ob vklopu smernika je občutna razlika v svetlosti. Nevem še ali bom pustil ali bom odklopil nazaj :think:
User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by favodriver » 01 Mar 2021, 19:44

Lep pozdrav! :D Po dolgem casu malo update.
Kombi je ogromno prepotoval in pa kempiral. Kar je mehanskega se je prakticno vse zamenjalo .
Nekaj slik
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
favodriver
Posts: 38
Joined: 20 Jun 2017, 00:04
Avtomobil: Škoda Favorit in Škoda 1000MB

Re: VW Transporter T3->Branko<

Post by favodriver » 01 Mar 2021, 19:48

Ker pa je ze marsikaj do zdaj prezivel in dau cez,je prisel cas kompletne obnove karoserije.
Slike sledijo :D
Post Reply