Opel Kadett C 79-Bananek

antasi
Posts: 167
Joined: 10 Nov 2012, 21:11
Avtomobil: fiat 500

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by antasi » 18 Nov 2018, 12:01

markss wrote:Avto sem "našel" v Lj-Šentvid, pri starejšem gospodu, ki ima v lasti tudi Kadetta karavana in dva ohranjena fička. Tisti na linku iz Opel arhiva je drugi. Avto ima oldtimer certifikat, vendar sem v klubu dobil za izpolnit nov formular in priložiti moram nove fotografije, da se naredi prepis na drugo ime. Torej, potem naj ne vozim homologirat? Nove fotografije bodo z že spuščenim avtom!? Upam, da tega ne opazijo. Kako je pa z menjavo platišč v tem primeru? Imam ATS-ke 7x13 et20 in et5. Potem se tudi tega nebi smelo narediti?
Certifikat je list papirja ki ga izda zveza svamz ali svs
homologacija to je da je v prometno vpisano starodobnik to ti pa naredijo na TP
in to so dve različni stvari.

prvo poglej če imaš v prometni vpisano starodobnik, ker so potem problemi vpisi predelave..kot ti je napisal zgoraj
če ni, potem ni problemov
cerifikat pa rabiš samo zato, da boš dobil popust na zavarovanje
če bi imel še homologacijo za starodobnik potem bi dobil še 20% dodatnega popusta na cestnino, razumljivo napisano?
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by pero27 » 18 Nov 2018, 12:25

*z homologacijo starodobnika imaš 80% popusta na cestnino
z certifikatom pa 90% popusta na zavarovanje

Ravno prejšnji teden sem šel vprašat na homologacije pri nas če lahko vpišem 15ke (ki so ble tovarniško gor) na homologiranga starodobnika e30 (prejšni lastnik je vpisal samo 14ke). So mi rekli da vpišem lahko kar je bilo od tovarniške dodatne opreme, da pa moram za to po neko potrdilo na bmw in potem da lahko to vpišejo (popravijo) samo tam kjer se je homologacijo v originalu delalo (v mojem primeru v Škofji Loki).
Povod za to je bil da se mi ne da pred tehničnim kolesa menjat za 14ke pa potem spet 15ke nazaj gor. Voziš se itak z čimer se češ, če ne zgleda ravno bosozoku...
markss
Posts: 18
Joined: 16 Sep 2018, 09:33
Avtomobil: Opel kadett c
Location: LJ

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by markss » 18 Nov 2018, 17:27

Avto ima SVS certifikat, kot tudi vpis starodobnika v prometni. Ravno v teh dneh delam prepis na moje ime in ker sem med tem naredil spremembo na vzmetenju, me zanima kako je s homologacijo v tem primeru. Jutri bom šel do agenta v BTC in mu položil karte na mizo, pa da vidim kako in kaj. celoletno člananino v klubu imam že poravnano in upam, da se bo OK izšlo :?
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by pero27 » 18 Nov 2018, 17:44

No, če je v prometno vpisan, potem nemoreš nič.
Spravi si ene feltne z original dimenzijo gum, da boš imel za na tehnični, pa fedre in amortizerje pobarvaj na črno če niso že pa :shh:
Certifikata imam pa jaz na dveh avtih, ki nista name pisana, ampak na prejšnje lastnike, enga od SVAMZ, enga od SVS, pa niso nikol nič težili na zavarovalnici, jaz jih pa tud nisem šel posebej opozarjat na to...
To te hočejo samo na zvezi prepričat da rabiš prepisat certifikat da poberejo keš še enkrat za že opravljeno storitev...
markss
Posts: 18
Joined: 16 Sep 2018, 09:33
Avtomobil: Opel kadett c
Location: LJ

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by markss » 18 Nov 2018, 20:26

pero27 wrote:No, če je v prometno vpisan, potem nemoreš nič.
Spravi si ene feltne z original dimenzijo gum, da boš imel za na tehnični, pa fedre in amortizerje pobarvaj na črno če niso že pa :shh:
Certifikata imam pa jaz na dveh avtih, ki nista name pisana, ampak na prejšnje lastnike, enga od SVAMZ, enga od SVS, pa niso nikol nič težili na zavarovalnici, jaz jih pa tud nisem šel posebej opozarjat na to...
To te hočejo samo na zvezi prepričat da rabiš prepisat certifikat da poberejo keš še enkrat za že opravljeno storitev...
Ok, to pove vse! jutri vseeno obiščem agenta v BTC-ju in grem na odkrite karte, če ne pa ta varianta ;)
Poročam kako pa kaj!
Hvala
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by Anzee » 20 Nov 2018, 15:59

Kaj si kaj zvedel?
markss
Posts: 18
Joined: 16 Sep 2018, 09:33
Avtomobil: Opel kadett c
Location: LJ

Re: Opel Kadett C 79-Bananek

Post by markss » 20 Nov 2018, 18:38

Anzee wrote:Kaj si kaj zvedel?
Sem danes bolj podrobno govoril z agentom in se je izkazal za zelo razumevajočega :) Torej, avto je spuščen za 6 cm in tukaj sedaj ni kaj. V prejšnje stanje ga ne mislim predelovati, zato mi je dobesedno predlagal, da se na tehničnem delam, kot da ni nič, in da naj fedre čimbolj naredim obrabljene... Kar se felten in širine gum tiče, je pa možnost pogledat v tovarniški brif, katere dimenzije je možno furat na ta model. Ampak sprememba homologacije ni možna v celoti, je pa možen nek dodatek, kjer je opcija uporabljat tudi širše dimenzije!
Post Reply