Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Oranzni hrcek Opel Kadett City (Rusty Arrow)

Post by opelsime » 30 May 2018, 21:23

Dan 1.
Pa je prisel in to v obliki Kadetta C City.
V vmesnem obdobju, ko je Manta nevozna se je pojavila zelja po novem vozilu in pojavil se je ta malcek. Ni nek biser vendar na prvi pogled tudi ni tako slab. V prihodnjih dneh se bom posvetil karoseriji pa bomo videli do kje bomo prisli. Zacetni plani so sanirati obstojeco rjo ter zascititi.
Nato pa bo na vrsti mehanika. Zamenjava vseh telesnih tekocin, kontrola zracnosti i nato odlocitve kaj in kako naprej. Glede na to, da sem ga danes pripeljal domov v vecernih urah in imel se druzinske obveznosti, za zacetek prilagam sliko vozila od prejsnjega lastnika.
Attachments
CITY.jpg
CITY.jpg (43.71 KiB) Viewed 6917 times
Last edited by opelsime on 18 Jun 2018, 21:31, edited 1 time in total.
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by Anzee » 30 May 2018, 23:24

Evo zakon, pa je pr hisi :) hitr cimvec fotk! 8-)
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by opelsime » 31 May 2018, 21:26

Dan 2.
Dan se je zacel s kavo nato pa nadeljeval s pranjem kadetta. Dobro, da sem imel pomoc saj je bil precej umazan.
pranje.jpg
Tukaj sva bila ze na polovici.
Tukaj sva bila ze na polovici.
Taksen zgleda ociscen od zunaj
Taksen zgleda ociscen od zunaj
No sedaj pa se vidne hibe nekaj jih pa sigurno se skriva. Sovoznikovih vrat na slikah ni, se pa se vedno iscejo druga.
Sprednji blatnik.jpg
sprednji desni blatnik.jpg
Zadnji levi blatnik.jpg
Zadnji desni blatnik.jpg
zadnji desni bok.jpg
zadaj levi bok.jpg
spredaj vezna.jpg
Nekaj stvari se je pa danes ze saniralo. Zbrusil ter poklepal sem komplet sprednjo vezno, ki ni bila tako boga kot je zgledala na zacetku, ocistil smerokaze, pobarval sprednjo resetko, odrezal naredil nov kos ter povaril levi sprednji blatnik in se kaj bi se naslo. Sedaj pa se nekaj vprasanj. Vezno sem glede na to da avtomobil prenocuje zunaj prebarval z Wurth konverterjem saj bom blatnike ter sprednji del vozila barval v 2k temel skupaj. Ali naj pred barvanjem Wurth konverter zbrusim? Ali ima kdo pri nas na zalogi samorezne vijake (glava 10) ter slese, ki so jih uporabljali pri teh oplih za pritrditev sprednjih blatnikov?
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by pero27 » 31 May 2018, 21:54

Jst sem se malo poglobil v delovanje teh konverterjev rje (sem nakonc si tud naredu svojga, ker mi ni blo najbolj všeč to kar se da dobit na trgu). Bom srednje-plitvo razložil izsledke ker bo mogoče še kdo drug prebral.
Wurth je ubistvu večalmanj voda, zelo malo ima not fosforne kisline (2x tolk kot kokakola), samo zarad površinske napetosti in omočevanja površine, 5% ima pa tanične kisline (po domače tanin, vbistvu pa samo del tanina) ki je aktivna učinkovina, drugo so konzervansi. Prodre tako globoko kot prodre voda, ki je 94% sestave in tanična kislina konvertira rjav/oranžen železov oksid v črn/vijolčen železov tanat ki potem ni več dojemljiv za vezat kisik (in ponovno rjavet).
Tako da karkoli ostane na površini po mazanju z wurthom, potem ko se dobro posuši je samo preostanek tanične kisline, fosforne kisline in konzervansov ki ti nič ne koristijo. To ne brusit stran ampak samo obriši stran z razredčilom. Če boš brusil boš odbrusil železov tanat ki pokriva pore v katerih je še kaj železovega oksida (to se pogovarjamo na mikro ravni) in nisi z wurthom naredil nič.
V vsakem primeru pa pred wurthanjem prebrusi do čiste kovine, z wuthom pa rešuj potem to rjo v porah. Če boš z wurthom mazal čez hraste nisi na dolgi rok naredil čisto nič, ker bo vlaga vseeno prišla pod konvertirano plast.
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by grega983 » 01 Jun 2018, 21:07

Knipinge bi tišal na avto ?

Dobiš jih v vsaki normalni železnini
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by DS71 » 01 Jun 2018, 21:52

po moje da je mislil na tole ..jaz sem to vzel pri Thomasu >> https://www.edelschmiede.com/shop/Fixin ... s-each-cih

Image
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by opelsime » 02 Jun 2018, 20:56

DS71 wrote:po moje da je mislil na tole ..jaz sem to vzel pri Thomasu >> https://www.edelschmiede.com/shop/Fixin ... s-each-cih

Image
Najprej DS71 hvala to sem iskal.

Dan 3.
Je bil za avto cisto brez pomena saj je bilo cisto prevec motecih dejavnikov.
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by opelsime » 02 Jun 2018, 21:38

Dan 4.
Najprej popravljen spednji blatnik.
levi blatnik popravljen.jpg
Ampak spodaj je pricakovano presenecenje.
notranji levi blatnik.jpg
Tako da rezanje se nadaljuje se stopnjo nizje.
se je prostor za rezat.jpg
Ampak tudi to sem saniral.
manjkajoci kos.jpg
In tudi zavaril.
povarjeno.jpg
Zunanjem delu pa manka se kaksna ura pretepanja s kladivi potem pa upam, da bo.
User avatar
piko
Posts: 128
Joined: 08 Jan 2016, 22:25
Avtomobil: vw scirocco, mercedes

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by piko » 03 Jun 2018, 08:33

Si ta avto kupcu tudi vsega skritiziral in "prešimfal", kot meni?

Pa si dobil delo...
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Oranzni hrcek Opel Kadett City

Post by grega983 » 03 Jun 2018, 09:01

Vijake in ploščate matice imajo garant v Tehnocomu, Kamm-u in Metalopremi. Včasih bi bil presenečen kaj vse se najde v katalogih in skladiščih teh trgovcev ;)
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
Post Reply