VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by The Boris » 04 May 2022, 12:57

Turbo je tak kot tvoj :D
Ja sej delamo plan da se bomo lotl vsega povrsti :D
May the Force be with you.
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Anzee » 04 May 2022, 17:34

A si kej stelal boost pin? Jz sm ga enkrat davno mal narobe obrnjenega not dal, pa je samo 0,2 filal (in to pr tisti prejsnji turbini k ni itak nic od sebe dala :)) Ti kaj crno kadi ko pospesujes?
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Anzee » 08 May 2022, 14:35

No pa dejmo kdaj se ksno kislo objavt :D haha

Skratka, v drugi polovici aprila sem mel plan nrdit se en krog Ljubljana - Kragujevac - Sarajevo - Ljubljana. Plan je bil startat v cetrtek, v petek pop in soboto pop sem mel v Kragujevcu en siht, potem pa proti Sarajevu kjer me caka ze en sedez z nasloni za roke (trenutno imam samo enega).

V cetrtek zjutraj sva s Titanom nastelala se timing bosch pumpe, ki je bil kar konkretno off. Avto je dobil bolj "golfovski" zvok, torej bolj pravilen. Ampak je pa bolj kadil. Mal cudno, mrbit tut slaba popotnica za dolgo pot proti Srbiji. Racunal sem, da bom po poti se malo priprl pumpo da bo boljse izgorevanje (i guess). Ma se kurbez mal naprej po Visnji gori kar lepo pregreje. Svasta. Hladim, luftam, prezracim cel sistem. Po 10km spet pretoplo. Nato je koncno sledil klic na AMZS (vsaj izkoristu sm ga koncn lol).

Image

Naslednji teden sem potem zacel gruntat. Pismu ocitno je sla glava oz. dihtunga al kaj? Se enkrat pregledat vse, zacuda ne vzge. Za foro dam pumpo na prejsnjo nastavitev. On dela, lepo. Tut neki se ne pregreva. Ok, cudno. Se mal vozim okol, hm, morda pa bo. Grem clo na 300km trip do obale pa nazaj. Vmes se samo malo bolj segreje ob obremenitvi, nic pretirano kriticnega. Ampak vseeno vec kot se je nekoc.

Image

Doma se enkrat zluftam sistem. Pa grem po peeping_toma po kolektor (beri temo o manti A), kjer se je spet neki segreval, pa nekaj zraka v ekspanziji pa bla bla. Ga tam se enkrat zluftam. Grem dam, doma spet luft v ekspanziji. Nic pretiranga sicer, vseeno pa ni ok. Nic, se odlocim da bo treba zdret.

Image

Image

Image

Sprva zgleda vse intaktno. WTF. Potem se sicer najde v dihtungi glave male razpokice pri 2gem in tretjem cilindru. Pa tudi dihtunga glave ze precej stara. Potem pa nekaj cudnega - ceprav so po oznaki na gornji mrtvi tocki, gre bat lahko se malo visje! Ok fuck. Nastavim na najvisjo tocko, se v luknji na menjalniku cudezno pokaze druga oznaka za gornjo mrtvo tocko. Skratka - narobe smo stelali vseskupaj. Glavo sem potem peljal k majstru da mi jo tlacno preizkusi in pogliha, nova dihtunga je narocena, vijaki pa tudi. Upam da je res bila samo dihtunga in je glava OK. Kar pa izvem jutri oz. pojutrisnjem.

All in all vse ok. Dihtunga bi verjetno pri tej silni moci ki jo ima kombi sedaj slej kot prej spustila. Nadaljevanje sledi.
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by $küll » 08 May 2022, 15:26

isto je bilo na mojem, dve oznaki na ustrajniku, I in O, so majstri dali v fazo po napačni oznaki :) dobro da ni razfukalo vse skupaj...
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Anzee » 08 May 2022, 18:35

$küll wrote: 08 May 2022, 15:26 isto je bilo na mojem, dve oznaki na ustrajniku, I in O, so majstri dali v fazo po napačni oznaki :) dobro da ni razfukalo vse skupaj...
Jap. Sam k je bla fora da je pac odmicna bla lepo obrnjena, takrat tut oznaka lepo se vidla (pac napacna), pumpa tut ubistvu lih lepo.
Mi je pa majstr za glave reku da je to tut zafuk ce das menjalnik od bencinarja (moj je bencinski), da pride potem oznaka drgac. Sicer mi ni cist jasn kako, ampak mozno.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by L4UK0 » 09 May 2022, 08:57

To pa je drek. Btw, kako boš pa (dal) poglihat blok, ker zgleda tut kar boga naležna površina za glavo...ali pač?
Image
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Fleko » 09 May 2022, 15:46

Jaz sem imel tudi na enem avtomobilu 5 oznak za fazo :lol:
Ker sem ob cesti menjal vodno črpalko in zobati jermen nikakor nisem mogel ugovoviti, katera oznaka je pravilna, vedno je zadelo ventile :clap:
Nisem imel vsega orodja, da bi podru in na novo fazo nastavil, sem misli, da bo easy job, na koncu je pa itak avtovleka peljala.

Bo komplet generalka ali boš samo glavo rešil in gas dalje?
Get low, no matter how
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Anzee » 09 May 2022, 22:39

L4UK0 wrote: 09 May 2022, 08:57 To pa je drek. Btw, kako boš pa (dal) poglihat blok, ker zgleda tut kar boga naležna površina za glavo...ali pač?
Ma ni tok boga. Plus blok se baje res redko zvije pr teh motorjih.

Dons sm jo ze mal pregonu pa spucu... upam da bo...
Image

Fleko wrote: 09 May 2022, 15:46 Bo komplet generalka ali boš samo glavo rešil in gas dalje?
Ma zares nimam ne cajta ne volje ne denarja :) pomoje bom skup vrgu pa furu pa kar bo bo :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Anzee » 13 May 2022, 13:28

Evo, glavo je majstr porihtu, mckn jo je zglihu, pocena pa ni - na sreco.

Vzeu sem se novo tesnilo, vijake in semering odmicne. Potem pa je pocasi vseskupaj padlo nazaj na motor. Itak ni slo brez tezav, najprej sm mogu najdt primerne stojne vijake za izpuh, potem je bilo treba skozi keson zategovat vijake glave, kar je izredno storasto.

No, palil je, pele se spet lepo, odmicna je v fazi, pumpa nastimana tako kot more bit. Skratka kul. Ksna fotka pa se pride :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: VW T3 DoppelKabine / aka TeTris / 1989

Post by Anzee » 31 May 2022, 09:49

Evo sm reku da bo se ksna fotka.. pa se update..

Takole je zgledalo takrat na dan vgradnje glave:
Image

Mal kruzanja okol...
Image

Meu sem se en stresni zracnik v planu vgradit... najprej luknja v streho..
Image

Zalimat komplet notr..
Image

Takole pa od znotraj, dodal sem se en racunalniski 12V ventilator, ki ga po potrebi trenutno poganja 9V baterija :P
Image
Post Reply