Volvo 145 in 245 Superpolar

Post Reply
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Volvo 145 in 245 Superpolar

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:06

da še tu predstavim mojega karavana ( tehnično gledano je od moje drage). Posti so kopirani iz drugega foruma kar ni lih po moji volji ampak se mi ne da še enkrat razlagat.

V glavnem:

Jaz sem fuknjen. Kaj drugega si lahko en normalen misli o nekom ki domov privleče 40 let star avto, komplet razstavljen in povrh tega še velja za požrešnega z porabo krepko čež 10l, da bo služil kot family wagen.

V bistvu sem prekleto naveličan se dan za dnem vozit v nekem brezvezmem avtu , kjer mi je edino zadovolstvo da malo pije , dela( točneje je delal brezhibno do sedaj, ko so se po kakih 400k km začeli kopičiti problemi) in ima placa za kaj naložit. Hotel sem nekaj starega ( 25 ali več let) velikega ( karavan) in odpičenega.

Gledal sem za prvimi pasati, ki jih v sloveniji ni blo , mercedezi ( punci niso všeč) in na koncu začel iskat volvote 245 in najdu na volvo forumu oglas za 145 na kosih v dobrem stanju in za ugodno ceno. Slik ni bilo. Pišem tipu in mi pošlje slike, vidim da se splača it pogledat in odrinemo z kolegom v Mb. Prej sem se že malo pozanimal glede teh avtov, da sem vedu na kaj naj bom pozoren in dagela. Pridemo gor tip mi vse razkaže karoserija je ene 3 leta stala komplet oskubljena pokrita pred bajtio kosov, še mnogo dodatnih z 245, ki je kar soroden model pa je blo za ene dve sobi sprevljenih po škatlah. Jaz se zaljubim v avto, ponudim 200 ( vprašal je 300) si sežemo v roke naložim nekaj kosov, med drugim prednjo premo , ki jo je treba obnovit prej ko spravit avto na kolesa in gremo nazaj.

Minejo kaki 3 mesci v tem času zrihtam sprednjo premo nabavim še nekaj kosov, se odpeljem še dvakrat v MB po dele in naredit prepis in se zmenim za vleko. Sredi avgusta mi luka32 pripelje avto domov.

Image

Avto je kot rečeno kompleten z veliko rezervnimi deli, ze t emodele zelo zdrav z malo rje, edino spredaj je nekoliko ruknjen.

Prvo se osdredotočim na sanacijo rje pod tesnili šip.

Največje tažava ne teh volvotih so zadnje šipe. Na tem je bila leva zadnja super brez ene pikice rje:
Image

desna pa z precej
Image
Image[/quote]
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:03, edited 2 times in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:07

Še slik rje
Image

Image

Image

In udarca v kolono , ki mi dela pri klepanju največ težav ke rne morem dobro prit zraven in nimam spoterja.
Razmišljam da bi stvar porezal stran in upasal nov kos.
Image
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:04, edited 1 time in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:07

Sanirano okrog šip:

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:05, edited 1 time in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:08

Po temeljitem pranju gum sem se lotil montaže krom kedra , ki mi je delalo neki težav prej ko sem pogruntal pravi način z enim hakelsem in silikonsko pasto.

Image

Image

Image

Potem je sledila montaža šip ker sem ga hotel zapret preden se konča lepo vreme.

Image

Image
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:05, edited 2 times in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:08

Obnova zadnjih luči, kjer sem iz več slabih sestavu en znosen komplet.

Tu so na sliki dvadve varjanti zadnjh lamp ( novejši in starejši)
Image

Image

Meni so bolj všeč te stare

Image
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:14, edited 2 times in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:09

Menjava silent blokov na sprednji premi.

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:14, edited 1 time in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:09

Še nekaj random slik
Image

Image

Malo večj aluknja ma ko jo jebe, ke rpride pod plastiko.
Image

ojačitev v vratih 1.5 colska cev :mrgreen:

Image


Comando odbijači iz 10mm aluminija
Image

Image

K jet FTW
Image

To je za zdaj to. Avto za zdaj stoji z montiranimi šipami lučmi in odbijači in čaka da bom mel kaj cajta zanj.

Plani so ga znižat, zrihtat mehansko kar še manja ga spravit na cesto o original motorjam B20F to je 2.0 4 cilindraš bencinar, odmična v bloku, giza glava in blok z k jetom in nekimi 115 konji.

Druga faza pa je nek drug (novejši volvotov 2.3 t.i redblock) ali isti predelan motor da manj pije z megasquirtom, predelava na plin, drug 5br menjalnik in verjetno kak daljši dif.

avto sem kupu od enga tipa iz MB ki se je zaletu v obnovo in ga komplet razstavu in tako je ostal. Je pa nabavu vse kar je mankalo, druga prema, bremze,... dokler ga je držala vnema. Hvala bogu kerje malo težko v slo dobit kose ker tej volvoti ne ležijo lih povsod. Tako da je avto kompleten. Naslednja faza je zaključit s kleparijo in špricnit malo barve na blatnik in sprednjo vezno. Potem sestavit. sem pa porabu poleg nakupa in prevoza še enih 500 evrov za kose. Neki silenov za zadaj še, komplete za obnovo bremz- tu je šlo največ keša ker sem mogu tudi skoraj vse batke kupit nove- spredaj 4 batne čeljusti zadaj 2 batne, amortizerje,...

Drugače je bil pa že enkrat pobarvan, sicer površno ampak barva ima lep lesk tako da v neko ličarijo se ne mislim spuščat razen kar je bilo ruknjenega.
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:21, edited 2 times in total.
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:14

po skoraj letu počitka ko sem rihtal Golfa 1 GTI sem se zacel neki trudit s kleparijo pri volvotu. Kolona na sredi je bla tako udrta da sem jo provalk neki klepat ampak sem se potem odločo za kos novega pleha. Zadaj pri blatniku je blo pregnito jebeni 3ni plah. [smilie=zeppelin.gif]
Image

Image
Image
Image
Image
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Volvo 145

Post by eugene » 26 Sep 2014, 14:14

Image
Image


In dve luknji in nekaj površinske rje v podnu.

Image
Image


Vrata in kolono sem danes neki poklepal ostane mi še blatnik in spredaj vezna ki je skoraj že na mestu. To ni neki profi u nulo as sin on Tv ampak kolko pač jaz amater nardim z nekim stari jugo kleparskim kompletom. Dam prajmer in potem gor kit na debelo (kot je po celem avtu - jaz tega res ne razumem zakaj je blo potreba enkrat tolko tega kita porabit in premazatcel avto tudi tam kjer ni blo treba stari ličarji fuknjeni) pobrusit in peljat bližnjemu ličarju da mi pihne v aranžno.

Image

Image
Image

Samo nimaš kej- to je tank. :mrgreen:

Image
Last edited by eugene on 18 Dec 2019, 15:23, edited 1 time in total.
Let's go Brandon!
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Volvo 145

Post by croma_man » 26 Sep 2014, 14:16

sem na favdlu spremljal, do predkratkim sem razmišljal vzet 240ko karavana za felgenwagen, ampak mi je tud to premajhno postalo. Drugače mi je pa avto več kot ušeč !
Post Reply